המשטרה מבקשת פרטיהם של אלפי מטופלי קנאביס בטענה שהדבר ימנע מעצרי שווא, על ידי קבלת גישה למאגר הפרטים יוכלו השוטרים לבדוק מי מחזיק ברשותו רישיון לקנאביס רפואי. את המידע חשף הערב (ד’) כתב המשטרה של ‘וואלה’ לירן לוי.

מאגר המידע מנוהל על ידי היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי) והוא כולל מידע של למעלה מ-70,000 מטופלים בעלי רישיון לקנאביס רפואי.

כיום, במידה ושוטר רוצה לעכב אזרח בדבר החזקה, על האזרח להציג לשוטר רישיון לקנאביס רפואי. כאמור, כעת המשטרה מבקשת לקבל גישה כדי שכל שוטר יוכל לחפש במסוף המשטרתי את הפרטים מתוך המאגר על אותו אזרח בעת מפגש כזה לטענתה כדי "למנוע מעצר שווא" וזאת ללא נתונים שנאספו המצביעים על היקף התופעה והמקרים.

ככל הנראה משרד הבריאות יאשר את המהלך עם תנאים וגישה מצומצמת למאגר המידע, כפי שנמסר לאתר וואלה: "כדי למנוע עיכוב מיותר של מי שמשתמשים כדין בקנאביס רפואי, ביקשה משטרת ישראל ממשרד הבריאות לקבל מידע על רישיונות קנאביס למטרות רפואיות. עקב כך, בימים אלה עורך משרד הבריאות עבודת מטה להגדרת היקף הגישה המצומצמת שתינתן למשטרת ישראל למידע על רישיונות לשימוש רפואי בקנאביס. המשרד יקבע הרשאות לגישה המצומצמת למידע תוך שמירה על כך שהגישה לכל תפקיד תהיה במידה הנדרשת לביצוע התפקיד בלבד. בכל מקרה לא יימסר מידע רפואי חסוי שלא לצורך".

מנהל היק”ר יובל לנדשפט סירב להתייחס לפרטים.

תגובת המשטרה טרם התקבלה.

מגזין רפואי מזמין אתכם לעקוב כאן באתר אחר העדכונים האחרונים, להשתתף בדיונים ולשאול שאלות בקבוצת הפייסבוק שלנו.

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

בריאות

יוני 22, 2022

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי – למי ואיך פונים ?

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי – למי ואיך פונים ? משרד […]

בעיות שינה

בריאות

יוני 15, 2022

בעיות שינה – הירדמות פתאומית

נרקולפסיה, מחלה שהסימפטום העיקרי שלה הוא הירדמות פתאומית, נחשבת למחלה […]

בעיות שינה

בריאות

יוני 13, 2022

בעיות שינה – קשיים בהתעוררות

מכירים את האנשים שישנים ארבע שעות בלילה והם מרגישים שזה […]

תרומת דם מגזין רפואי

בריאות

יוני 13, 2022

לתרום דם זה כנראה בריא – 6 עובדות לכבוד יום תרומות הדם העולמי

מדי שנה מדינות רבות ברחבי העולם מציינות את יום תרומות […]