בתוצאות מוקדמות של משאל העם שנערך בניו זילנד 53% נגד ליגליזציה. התוצאות הסופיות ב-6 לנובמבר. אם כי לא נראה שהתוצאה הסופית תשתנה דרמטית.

כפי שנרשם כאן, הסקרים הראו שהחוק לא היה אמור לעבור ועל פי נתוני הבחירות הראשוניות, 46% – 1,114,485 איש – הצביעו בעד ו -53% אחוזים – 1,281,818 איש – הצביעו נגד. נותרו 17% שהם 480,000 (קולות מעבר לים, כאלה שרק לאחרונה נרשמו להצבעה וכו') מסך כלל הקולות. על מנת שהתוצאה תשתנה לכדי 51% בעד ליגליזציה, צריך להתקבל רוב של כ-70% מתוך ה- 480,000.

זו פעם ראשונה בה מדינה שלמה מצביעה בעד או נגד עבור לגליזציה ובהנחה והחוק היה עובר ניו זילנדים בני 20 ומעלה יכלו לקנות ולהחזיק ברשותם עד 14 גרם תפרחת קנאביס מיובשת, 70 גרם תפרחת קנאביס טרייה, 2 צמחי קנאביס, 14 זרעי קנאביס, 210 גרם של מוצרי קנאביס אכילים, 980 גרם שמן ו-3.5 גרם מיצוי – הכל לשימוש עצמי בלבד.

נשמעה ביקורת נוקבת על כך שארדן לא גילתה כיצד היא מתכוונת להצביע לפני ההצבעה ב -17 באוקטובר. רבים האמינו כי תמיכתה של ארדרן הייתה יכולה להגביר את התמיכה בהצבעה בעד החוק, לדבריה, היא רצתה להשאיר את ההחלטה בידי הניו זילנדים.

מנגד, המחוקק השמרני ניק סמית' מהמפלגה הלאומית מהאופוזיציה, בירך על תוצאות המשאל.

ניו זילנד לא תצטרף לאורוגוואי ולקנדה כמדינות היחידות המאפשרות לגליזציה מלאה של קנאביס ברמה הלאומית ולשפע של מדינות אחרות שכולן הקלו את גישתן כלפי השימוש בקנאביס.

מגזין רפואי מזמין אתכם לעקוב כאן באתר אחר העדכונים האחרונים, להשתתף בדיונים ולשאול שאלות בקבוצת הפייסבוק שלנו.

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

בריאות

יוני 22, 2022

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי – למי ואיך פונים ?

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי – למי ואיך פונים ? משרד […]

בעיות שינה

בריאות

יוני 15, 2022

בעיות שינה – הירדמות פתאומית

נרקולפסיה, מחלה שהסימפטום העיקרי שלה הוא הירדמות פתאומית, נחשבת למחלה […]

בעיות שינה

בריאות

יוני 13, 2022

בעיות שינה – קשיים בהתעוררות

מכירים את האנשים שישנים ארבע שעות בלילה והם מרגישים שזה […]

תרומת דם מגזין רפואי

בריאות

יוני 13, 2022

לתרום דם זה כנראה בריא – 6 עובדות לכבוד יום תרומות הדם העולמי

מדי שנה מדינות רבות ברחבי העולם מציינות את יום תרומות […]