ראשת הממשלה הנוכחית של ניו-זילנד ממשיכה לקדנציה נוספת לאחר שמליוני ניו-זילנדים הצביעו בבחירות. בנוסף התקיים משאל עם בנוגע לליגליזציה מלאה של קנאביס. זו הפעם הראשונה שמדינה מעמידה הצבעה הקשורה לקנאביס במשאל עם – תוצאות ההצבעה רק בסוף החודש.

אם זה יקרה, ניו זילנד תצטרף לאורוגוואי ולקנדה כמדינות היחידות המאפשרות לגליזציה מלאה של קנאביס ברמה הלאומית ולשפע של מדינות אחרות שכולן הקלו את גישתן כלפי השימוש בקנאביס.

11 מדינות אמריקאיות כבר עשו זאת בעוד המועמד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן מתכנן לכונן מדיניות של אי הפללת צרכני קנאביס ברמה הפדרלית אם ייבחר בחודש הבא. התוצאה עשויה להשפיע גם על אוסטרליה כאשר פוליטקאים אוסטרליים קוראים ללכת אחר ניו-זילנד.

אם יאושר נוסח החוק ניו זילנדים בני 20 ומעלה יוכלו לקנות ולהחזיק ברשותם עד 14 גרם תפרחת קנאביס מיובשת, 70 גרם תפרחת קנאביס טרייה, 2 צמחי קנאביס, 14 זרעי קנאביס, 210 גרם של מוצרי קנאביס אכילים, 980 גרם שמן ו-3.5 גרם מיצוי – הכל לשימוש עצמי בלבד.

טיוטת החוק מדגישה כי יהיה מותר לשאת כמות מקסימלית של מוצר אחד בלבד ולא יותר, לדוגמא 14 גרם תפרחת קנאביס מיובשת או 70 גרם תפרחת קנאביס טרייה אך לא את שניהם בו זמנית. צעירים מתחת לגיל 20 יקבלו קנס וישלחו לטיפול אך לא יפתח להם תיק פלילי.

צריכת קנאביס תהיה מותרת רק בבתים פרטיים או במקומות שקיבלו רישיון לכך, הצעת החוק מחייבת כמובן השקעת חלק מרווחי המיסים מקנאביס בחינוך, הסברה ותכניות טיפול.

החקיקה המוצעת מגבילה את הפרסום כדי להבטיח שאף יצרן קנאביס לא יוכל לשלוט בשוק. הכוונה היא ליצור מס בלו על מוצרי קנאביס, כלומר זרם הכנסות נוסף עבור ממשלת ניו זילנד.

מטרת הרפורמה היא להפחית את הפגיעה הקשורה לקנאביס, לבטל את הסחר בשוק השחור, לשלוט באיכות הקנאביס ולהקטין את הסיכוי שצעירים ישימו עליו את היד.

האם חוק יעבור?

התמיכה צנחה במהלך השנה האחרונה, על פי הסוקר הנחשב קולמר ברונטון, מבין הנשאלים בספטמבר, רק 35 אחוזים רצו ליגליזציה. זה ירד מ -40% ביוני ו -43% בנובמבר אשתקד.

נתונים אלה עולים בקנה אחד עם סקר אחרון שערך Newshub Reid-Research, שמצא כי 50.5% היו נגדו החוק ו -37.9% בעד. אבל גם אם יותר מ -50% מהאוכלוסייה הצביעו 'כן' במשאל העם שנערך, קנאביס לצורכי פנאי לא יהפוך לחוקי מיד, ייתכן והממשלה הנכנסת עדיין תצטרך להגיש אותו לפרלמנט.

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

Monkey pox

בריאות

יוני 26, 2022

אבעבועות הקוף- מה זה ומה חשוב לדעת?

הפאניקה סביב אבעבועות הקוף חובקת עולם בכתבה הבאה ננסה לעשות […]

Older kids at summer camp

בריאות

יוני 26, 2022

ילדים בוגרים בקייטנות הקיץ מה חשוב שתדעו?

המאמר שלנו הפעם יעסוק בבעיות האופייניות לקייטנות של הילדים הגדולים […]

Mosquito bites

בריאות

יוני 26, 2022

כל מה שחשוב לדעת על יתושים ועקיצות

קשה לתאר לעצמנו חרק פחות אהוב מהיתוש – הוא מזמזם […]

קייטנות קיץ

בריאות

יוני 25, 2022

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ ? חשוב שתדעו!

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ? רעיון מצויין להעסיק אותם ולהעשיר […]