תעשיית הקנאביס החוקית בקנדה חוגגת זינוק במכירות כשהיא חוגגת שנתיים לאחר לגליזציה במדינה. מאז הלגליזציה בקנדה ב-17 באוקטובר 2018, מוכרים ומשווקים חוקיים התקשו להתחרות בשוק השחור, אך לאחרונה חלה עלייה בענף הקנאביס החוקי והמורשה.

השינוי? "הקורונה", אומר דייוויד סוברמן, מומחה השיווק הקמעונאי. "זו היתה ברכה לתעשייה החוקית", אמר סוברמן, פרופסור לשיווק באוניברסיטת טורונטו.

בחודש יולי מכרו חנויות קנאביס מורשות יותר מ- 231 מיליון דולר במוצרים – גידול של 15 אחוזים ממכירות יוני – מה שמסמן את הקפיצה החודשית הגדולה ביותר מאז שהמדינה אישרה קנאביס לצרכי פנאי.

"מכיוון שאנשים מבלים יותר זמן בבית, אולי נוח להם יותר לצרוך קנאביס", אמר טרי קולגה, מייסד Weed Me, חברת ייצור קנאביס שבסיסה בפיקרינג, אונט. "כשאנשים עובדים מהבית, כנראה שיש להם יותר זמן לצרוך קנאביס בפועל."

לשוק השחור הוותיק תמיד היו יותר מכירות מתעשיית הקנאביס החוקית הקנדית, אך משקי הבית הוציאו יותר בתעשיית הקנאביס החוקי ופחות בשוק השחור.

מנתוני הסטטיסטיקה של קנדה עולה כי בהשוואה לאפריל-יוני 2019, אנשים הוציאו 74 אחוז יותר כסף על קנאביס מורשה באותה תקופה השנה וזה בדיוק אחרי שארגון הבריאות העולמי הכריז על מגיפת הקורונה במרץ. הירידה בהוצאות בשוק השחור באותו פרק זמן היא פחות מחמישה אחוזים.

"חלה ירידה בשוק השחור מכיוון שאנשים נרתעים לצאת לפגוש את סוחר הקנאביס הקבוע שלהם באופן בו היו לפני המגפה", אמר סוברמן.

סיבה נוספת לכך שהקנדים הוציאו יותר כסף על קנאביס חוקי היא שיותר ויותר חנויות קמעונאיות מורשות נפתחות. כעת, במחוז יש יותר מ -180 חנויות קנאביס מורשות, המחוז פתח לאחרונה 40 חנויות בחודש וזה כפול ממה שעשה בעבר. אומרת ועדת האלכוהול והמשחקים באונטריו, האחראית על הסדרת חנויות הקמעונאות במריחואנה באונטריו.

"ליותר ויותר אנשים נפתחת חנות מקומית בה הם יכולים לגשת למוצר בטוח ואמין", אמר קולגה, שעסקיו מספקים קנאביס למחוזות ברחבי קנדה. "יתר על כן, אזכיר שבתוך החנויות עצמן, האנשים שמוכרים את המוצר הופכים לבקיאים יותר לגבי המוצר והספקים."

סטיבן פריי מנהל את Sessions Cannabis, רשת של חמש חנויות ברחבי אונטריו אומר שיהיו לו 35 חנויות נוספות שנבנות ויהיו מוכנות לפתיחה לפני השנה החדשה. ייקח זמן עד שהשוק החוקי יעקוף לחלוטין את השוק הבלתי חוקי, אומר פריי. "קנאביס חוקי טוב לאין ערוך מקנאביס לא חוקי," אמר פריי. "זה מוצר בריא ובטוח שאושר על ידי Health Canada והוא מוסדר מאוד. כספי מיסים חוזרים לקהילה כשאנחנו רוכשים בערוצים החוקיים. "

השוק החוקי יכול כעת להתפאר במחירים זולים יותר. כאשר קנדה אישרה לראשונה קנאביס לצרכי פנאי, המחיר הממוצע לגרם קנאביס חוקי היה 10.25 דולר, בעוד שהוצע בשוק השחור בפחות מארבעה דולר. חנות הקנאביס באונטריו פרסמה השוואת מחירים המציגה מחירים עדכניים יותר: בסמוך לתחילת השנה, המחיר הממוצע לגרם עבור פרחים יבשים חוקיים באתר שלה היה 7.05 דולר, כולל מיסים לעומת מכירה דרך אתרי הזמנות לא חוקיים בהם המחיר עמד על 7.98 דולר

זמן קצר לאחר שקנדה אישרה קנאביס לצרכי פנאי, "אנשים התלוננו לא רק על המחיר אלא על האיכות" של המוצרים המורשים, אמר קולגה. "מה שאנחנו רואים זה שככל שמגדלים [חוקיים] מתחברים לרשת והופכים אונליין, הלקוחות מקבלים מוצר טוב יותר.

סוברמן אומר שהלקוחות שהיו נאמנים לשוק הקנאביס החוקי לאורך המגפה, יישארו עם זה. "גם לאחר שהמגפה תסתיים ויהיה לנו חיסון, נגלה שאנשים התרגלו לקנות את הקנאביס שלהם בשוק המורשה והחוקי ויחלוף זמן מה עד שהשוק השחור יצליח לשחזר חלק גדול ממה שמכר בעבר".

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

Monkey pox

בריאות

יוני 26, 2022

אבעבועות הקוף- מה זה ומה חשוב לדעת?

הפאניקה סביב אבעבועות הקוף חובקת עולם בכתבה הבאה ננסה לעשות […]

Older kids at summer camp

בריאות

יוני 26, 2022

ילדים בוגרים בקייטנות הקיץ מה חשוב שתדעו?

המאמר שלנו הפעם יעסוק בבעיות האופייניות לקייטנות של הילדים הגדולים […]

Mosquito bites

בריאות

יוני 26, 2022

כל מה שחשוב לדעת על יתושים ועקיצות

קשה לתאר לעצמנו חרק פחות אהוב מהיתוש – הוא מזמזם […]

קייטנות קיץ

בריאות

יוני 25, 2022

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ ? חשוב שתדעו!

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ? רעיון מצויין להעסיק אותם ולהעשיר […]