44% אחוז ממשתתפי המחקר שהשתמשו בקנאביס רפואי כתחליף לאלכוהול הפחיתו את תדירות השתייה שלהם

מטופלים שהחלו להשתמש בקנאביס רפואי בכדי לסייע בהפחתת השתייה שלהם חוו הפחתה עד הפסקת השימוש באלכוהול, כך במחקר חדש שערכו באוניברסיטת ויקטוריה.

הממצא משקף משוב מ-2012 מטופלים הרשומים בחברת Tilray, חברת מחקר וייצור קנאביס רפואי בקנדה. הממצאים התקבלו במסגרת סקר חולי הקנאביס הקנדי 2019, אשר אסף פרטים על דמוגרפיה של חולים, דפוסי שימוש של קנאביס רפואי ודיווח עצמי על תרופות מרשם, אלכוהול, טבק וסמים אסורים לפני ואחרי תחילת השימוש בקנאביס הרפואי.

44% מבין המשתתפים שדיווחו על שימוש באלכוהול, לפחות ב-10 מקרים בטווח של 12 חודשים לפני תחילת השימוש בקנאביס, אמרו כי תדירות השתייה שלהם ירדה לאחר תחילת השימוש בקנאביס רפואי. אם מדייקים, מספר המקרים ירד ל-8.

בנוסף, 34.1% מהמשתתפים ציינו ירידה במספר המשקאות הנצרכים מדי שבוע, 59% לא דיווחו על שום שינוי ו-7% ציינו עלייה, על פי הצהרה של Tilray.

7.8% מהנשאלים ציינו כי לא צרכו אלכוהול בשלושים הימים שקדמו לסקר; הם סווגו כמפסיקים את השימוש.

גיל צעיר יותר מ-55 ושיעור גבוה יותר של שימוש באלכוהול לפני תחילת הצריכה של קנאביס רפואי נקשר לסיכוי גדול יותר להפחתת אלכוהול.

"הכוונה להשתמש בקנאביס רפואי להפחתת צריכת אלכוהול נקשרה לסיכויים גדולים משמעותית להפחתה ולהפסקת השימוש באלכוהול לחלוטין", דיווח Tilray בהצהרה.

ממצאים אלה מתיישבים עם "אוסף גדל של ראיות לכך ששימוש בקנאביס רפואי קשור לעיתים קרובות להפחתה בשימוש חומרים אחרים, מחקר זה מצא כי שימוש בקנאביס רפואי קשור גם להפחתה בשימוש בטבק/ניקוטין ובשימוש באופיואידים ותרופות מרשם אחרות", מציין לוקאס חוקר אוניברסיטת ויקטוריה שהוביל את המחקר והוא סגן נשיא של Tilray, נתונים אלה "יהיו המוקד לפרסומים עתידיים אחרים."

"מספר מחקרים שנערכו ברמת האוכלוסייה בארה"ב ציינו ירידה בפשעים הקשורים לאלכוהול (פשעים אלימים, מקרי רצח, הרוגים על ידי נהיגה תחת שכרות, התאבדויות וכו') בעקבות לגליזציה של קנאביס רפואי ופנאי", אמר לוקאס עם זאת, "מעט מאוד מחקרים דיווחו על חוויות המטופל ברמה האישית, ואף אחד מהם לא סיפק את רמת הפירוט/פירוט הזה".

לקריאת המחקר באנגלית >> לחצו כאן

מגזין רפואי מזמין אתכם לעקוב כאן באתר אחר העדכונים האחרונים, להשתתף בדיונים ולשאול שאלות בקבוצת הפייסבוק שלנו.

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

Monkey pox

בריאות

יוני 26, 2022

אבעבועות הקוף- מה זה ומה חשוב לדעת?

הפאניקה סביב אבעבועות הקוף חובקת עולם בכתבה הבאה ננסה לעשות […]

Older kids at summer camp

בריאות

יוני 26, 2022

ילדים בוגרים בקייטנות הקיץ מה חשוב שתדעו?

המאמר שלנו הפעם יעסוק בבעיות האופייניות לקייטנות של הילדים הגדולים […]

Mosquito bites

בריאות

יוני 26, 2022

כל מה שחשוב לדעת על יתושים ועקיצות

קשה לתאר לעצמנו חרק פחות אהוב מהיתוש – הוא מזמזם […]

קייטנות קיץ

בריאות

יוני 25, 2022

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ ? חשוב שתדעו!

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ? רעיון מצויין להעסיק אותם ולהעשיר […]