bottle

ביקורת מוצרים

כיצד רוקחים שמן RSO

כיצד רוקחים שמן ריק סימפסון (RSO)

דגשים חשובים לפני ההתחלה:

הרכב השמן הוא יחודי לכל סוג מחלה, לא ניתן לקחת/לקבל שמן ממטופל אחר.
שני המרכיבים העיקריים להצלחת הטיפול:

 1. המשכיות הטיפול (חודשיים רצופים ללא עצירה)
 2. השמן חייב להיות מוכן מאותם זנים בכל תקופת הטיפול, לא מומלץ לשנות את ההרכב הכימי של השמן.

כדי להגדיל את סיכוי הטיפול, נשתמש במגוון רחב של זנים (מינימום 3) וזאת לשם הגדלת היצע הקנאבינואידים והטרפנים השונים בשמן, מה שבפועל מגדיל את סיכוי השמן להתחבר לרצפטורים C1,C2 בגוף האחראים על הפעלת מרכיבי השמן וביצוע עידכון תוכנה למערכת החיסון בגוף.

תופעות הלוואי של הטיפול ניתנות לשליטה בקלות, הכל עניין של בחירת דרך צריכת השמן (טיפות, כדורים, נרות רקטאלים), פרוטוקול השימוש משתנה מחולה לחולה בהתאם לתגובת המטופל לתהליך.

מספר אזהרות:

 • לעולם אל תרכשו שמן RSO, אתם תיפלו בפח כמו רבים לפניכם.
 • אל תסמכו על מתנדבים/מטפלים/יועצים שאומרים לכם להפסיק טיפולים קובנציונאליים, הם זן מסוכן, לא אחראי, לא מכבודכם להקשיב לאושיית אינטרנט בכירה ככל שתהיה על פני הרופא המטפל, זה פשוט לא הגיוני.
 • בצערכם אתם פגיעים וחשופים לשרלטנים עוד יותר, בטח בתחום זה!! בידקו מול מי אתם עומדים.

מטופלי אונקולוגיה -בכדי להתחיל את התהליך, לחודש הראשון אנו זקוקים למינימום של 60 גרם קנאביס

מטופלי כאב – בכדי לטפל בכאב בצורה טוטאלית, מינימום של 40 גרם קנאביס

שמן ריק סימפסון

 • מריחואנה רפואית גרוסה – למיצוי 1 גרם של RSO אנו נזדקק ל 6 גרם קנאביס

את השמן נשתדל להכין ממינימום 3 זני אינדיקה (T20/C4), הידועים בהשפעתם המרגיעה וביחס ה THC הגבוהה שלהם. לא מומלץ לשלב זני סאטיבה בעלי THC גבוהה, וזאת מכיוון שזנים אלו ידועים בהשפעות פסיכיאטריות אצל חלק מהמטופלים כגון התקפי חררדה. שימוש בזני סטיבה יעשה כאשר ישנו שימוש בזן- C15/T3) CBD)

קיימות שתי שיטות מוכרות להכנת שמן RSO :

 1. שימוש באידוי ע"י בן-מארי (שיטת אידוי ע"י מים)
 2. שימוש בסיר אורז חשמלי

מצרכים להכנת שמן RSO בבית:

 • כמות של בערך 750מל אלכוהול לכל 50 גר' – ניתן לרכוש אלכוהול 95% , 96% בחנויות אלכוהול והיין השונות, יש לרכוש אך ורק אלכוהול לשתייה!!
 • שתי צינצנות זכוכית (עוגיות) 1.5 ליטר גבוהה
 • פוד פרוססור (מטחנת תבלינים)
 • משפך נירוסטה
 • בול (קערה) נרוסטה
 • לקקן סיליקון איכותי.
 • כירה חשמלית/סיר אורז חשמלי 1.8 ליטר
 • פילטר לקפה אמריקאי
 • בד טטרה (חיתול תינוק)
 • מאוורר
 • שני מזרקים 10 מ"ל לפחות
 • כלי לאיחסון שמן הכולל טפטפת 30-60 מל'
 • שמן קוקוס אורגני/שמן MCT/שמן זרעי ענבים
 • כפפות חד פעמיות עמידות לאלכוהול

שלבי ההכנה:

טחנו את התפרחת בגריינדר (גורס) ושפכו אותה לתוך כלי הזכוכית. כמובן שאם תבחרו להכין כמות קטנה של שמן תוכלו להשתמש במכל קטן יותר.

שפכו את תמיסת האלכוהול כך שתכסה את הקנאביס כשלושה סנטימטר מעל התפרחת (בשימוש בסיר ואורז מינימום 1.2 ליטר), והתחילו לערבב ולמעוך את גרגירי התפרחת בתוך התמיסה במשך כרבע שעה. את תהליך זה יש לבצע בקפידה, בכדי לייצר את התנאים האופטימלים לתהליך ההפשטה הכימי המתבצע בתוך הכלי.

לאחר כרבע שעה, הנוזל שינה את צבעו לירוק כהה על גבול השחור לפעמיים, כל הקנאבואידים והטרפנים וחלק מהכלורופיל (הצבע הירוק) מהקנאביס נימצאים עכשיו בתמיסה.

בשלב הראשוני נסנן את כל המוצקים הגדולים מהתמיסה ע"י העברתה דרך בד הטטרה לתוך סיר האורז/כלי קיבולת נירוסטה לשימוש עם כירה חשמלית. לאחר סחיטה של בד הטטרה, והוצאת כל הנוזלים לתוך כלי הקיבולת, אנו נסנן את התמיסה פעם נוספת, פעם דרך פילטר הקפה אשר יוציא חלקים קטנקנים מהתמיסה ויבטיח ריכוז גבוהה יותר של THC ו CBD בשמן.

שמן קנאביס ריק סימפסון

העבירו את התמיסה המוכנה דרך פילטר הקפה, לתוך כלי הזכוכית (לאחר שעבר ניקוי ראשוני).

אידוי קנאביס ריק סימפסון

שימו לב! – השלב הבא עלול להיות מסוכן מאחר ואדי האלכוהול הם דליקים ביותר ועלולים ליצור פיצוץ או שריפה במגע עם אש גלויה או חום קיצוני. וודאו כי בישול התמיסה מתבצע בחלל פתוח סמוך לחלון או מרפסת, הציבו את המאוורר/מזגן בסמוך לסיר המתבשל כך שהוא יפזר את האדים המסוכנים הרחק מכם והחוצה.

שמן קנאביס ריק סימפסון

משתמשי כירה חשמלית -העבירו את התמיסה המסוננת לתוך הסיר והביאו את התמיסה לרתיחה. בתהליך זה מתאדה כל האלכוהול המיותר. לאחר צימצום התמיסה למצב שהיא שחורה, וכמות הנוזלים בערבוב התמיסה הוא זניח, הוסיפו לתמיסה כ-2 טיפות מים לכל 20 גרם קנאביס בכדי לסייע באידוי האלכוהול ולהגן על השמן מפני התחממות יתר. יש לשים לב שהטמפטורה אינה עולה מעל 100 מעלות צלסיוס, אחרת ה-THC עלול להתחיל להתאדות (140 מעלות) והשמן יאבד את האפקט שלו. מדובר על תהליך הצורך זמן רב (בערך 6 שעות)

אם בחרתם להשתמש בסיר אורז, הרימו אותו וסובבו אותו מעט בתנועות עדינות לקראת סיום הבישול כדי לסייע בסילוק מוחלט של האלכוהול מהתמיסה, תוך כדי שימוש בלקקן לעירבוב חוזר ונישנה. זמן אידוי קצר (בערך שעה) יש לסובב את הסיר בתנועות עדינות כדי למנוע מהתערובת להתקשות, אך יש להשתדל להעביר את כל השמן לאיזור אחד בסיר.

משתמשי כירה חשמלית -לאחר שנותרתם עם משקע חום וסמיך יחסית, העבירו אותו לתוך תנור שחומם מראש לחום של 80 מעלות. בזמן החימום תוכלו לראות בועות המעידות על שאריות האלכוהול בתוך השמן. עליכם לחמם את השמן עד שלא יוותרו בועות כלל – תהליך זה עשוי לארוך כשעתיים ומומלץ לבדוק את התערובת בכל חצי שעה, ולערבב אותה קלות.

שמן rso

את התערובת הסופית יש לדלל עם שמן מוליך 1:1 וזאת כדי לקבל אומדן אמיתי ומדעי על כמויות הנטילה, שימוש במושגים כגון גרגר אורז הם אינם מקצועיים, ויכולים לגרום לצריכת יתר או מופחתת של השמן. יש להעביר את השמן המוכן ע"י מזרק, אין לגעת עם גוף המזרק בסיר/מיכל!!

למשתמשי סיר אורז – לאחר העברת תכולת המזרק לבקבוק הזכוכית , יש להכניס את הבקבוק (במקרה של שימוש בסיר אורז) לאחר שהורדו ממנו כל חלקי הפלסטיק השונים, לתנור שחומם מראש ל 80 מעלות למשך זמן של שעתיים.

לסיכום:

מערכת מגזין רפואי מאמינה בשימוש בשמן RSO לרווחת המטופל, עורכי וכותבי המגזין ראו וחוו ושמעו לא פעם את סגולותיו של שמן ריק סימפסון, אך באותה מידה, מתוך אחריות יש לומר: המחקרים המעטים שנעשו בתחום לא הגיעו למסקנות חד משמעיות והמחקרים הקלינים שהחלו בעולם בשנתיים האחרונות עדיין לא הבשילו לכדי תוצאות ממשיות. ניתן לקרוא על מחקרים נוספים בתחום הקנאביס כאן

הצטרפו אלינו לקבוצת שאלות ותשובות בנושא קנאביס, שמן RSO, שמן CBD, מינונים, זנים, ודרכי טיפול וצריכה >>

צרכנות קנאביס נבונה

מערכת הדירוג הראשונה בישראל למוצרי קנאביס

מערכת הדירוג של אתר רפואי באה לסייע לצרכנים ומטופלים לצלוח את תהליך הקניה ולבחור את המוצרים המתאימים והנכונים להם ביותר בצורה פשוטה ואמינה.

לביקורת מוצרי

CBD

לביקורת מוצרי

THC

בקרוב

דילוג לתוכן