טיפול בקנבינואידים באנשים עם ASD: סקירת מחקרים

נכתב ע"י אביגיל דר

יותר ויותר מחקרים ובעיקר יותר מטופלים – למעלה מ-1500 ילדים ובוגרים פה בארץ ואלפים רבים בעולם – מצביעים על יתרונות הטיפול בקנאביס כחלופה תרופתית ראויה לסימפטומים של אוטיזם. להלן תקציר מאמר חדש הסוקר את המחקרים שנעשו עד כה בתחום ובסופו לינק למחקר המלא, קריאה מהנה 🙂

לאחר סקירת הספרות הקיימת, נראה שחוקרים אלה הסיקו שקנאביס משפר התנהגות, הפרעות שינה, היפראקטיביות ובעיות תקשורת, עם מינימום תופעות לוואי מטאבוליות ולבביות. קנאביס אפשר גם הפחתה של שימוש בתרופות מרשם ותדירות הפרכוסים בחולי אפילפסיה.

אולי יעניין אותך : מחקר: המפ עם אחוז THC גבוה משמש באיטליה כתחליף לתרופות הרגעה ונוגדי דיכאון

הדאטה המוצגת במאמר היא ממספר מחקרים וסקרים שנעשו על השפעת קנאביס על ילדים ובוגרים עם אוטיזם והפחתת השימוש בתרופות מרשם. תוצאות סקר זה מאששות מסקנות אלה.

קנבינואידים לאנשים עם אוטיזם: סקירה שיטתית של מחקרים שפורסמו ומחקרים המתקיימים בימים אלו.

הסיבות ללקות האוטיסטית בלתי ידועות ברובן. מבין ההשערות הביולוגיות, חוקרים מצאו חוסר איזון במערכת האנדוקנבינואידית של אנשים עם אוטיזם, מערכת שמווסתת פעולות ותגובות שבאופן טיפוסי בעייתיות באוטיזם כמו תגובות רגשיות ואינטראקציה חברתית. כמו כן, קנבידיול (CBD), המרכיב הלא-פסיכואקטיבי בקנאביס, הוכח לאחרונה כיעיל לטיפול באפילפסיה עמידה לתרופות. אפילפסיה נחשבת תחלואה נלווית שכיחה לאוטיזם ויתכן שאחראית גם להחמרה בבעיות ההתנהגותיות.

מכאן אנו משערים שטיפול בקנבינואידים יכול להיות יעיל לשיפור חלק מתסמיני האוטיזם. סקירה זו בוצעה בהתאם להנחיות ה-PRIZMA ומטרתה לסכם את הספרות המקצועית הנוגעת לשימוש בקנבינואידים לטיפול ב-ASD. הממצאים מבטיחים למדי ומראים כי טיפול בקנבינואידים משפר משמעותית בעיות התנהגות, שינה, היפראקטיביות ובעיות תקשורת, עם מינימום תופעות לוואי מטבוליות ולבביות. הטיפול בדרך כלל מאפשר הפחתה של מספר תרופות המרשם והפחתת מספר הפירכוסים במטופלים עם אפילפסיה.

אולי יעניין אותך : מהי זמינות ביולוגית בקנאביס ולמה צריך להיות לי איכפת

מידע נוסף ניתן לקבל בדף הבית של חברת Cannafora המנוהלת ע"י אביגל דר

המחקר המלא להורדה >> Cannabinoids for People with ASD A Systematic
קנאפורה – מרכז מומחים לטיפול בקנאביס רפואי באוטיזם ובעיות נוירו-התפתחותיות, מיסודה של אביגיל דר, הוקם כמענה לצורך אמיתי שעלה בתחום הטיפול בקנאביס לאוטיזם ועיכוב התפתחותי הן מרופאים והן ממטופלים ובני משפחותיהם. המרכז מציע מענה שלם בגישה הוליסטית (ביולוגית, רגשית, סביבתית) המתייחסת למכלול היבטים בחייו וסביבתו של המטופל, ורואה את המשפחה והסביבה של הילד בעל הצרכים המיוחדים כמקשה אחת.

מגזין רפואי מזמין אתכם לעקוב כאן באתר אחר העדכונים האחרונים, להשתתף בדיונים ולשאול שאלות בקבוצת הפייסבוק שלנו.

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

Monkey pox

בריאות

יוני 26, 2022

אבעבועות הקוף- מה זה ומה חשוב לדעת?

הפאניקה סביב אבעבועות הקוף חובקת עולם בכתבה הבאה ננסה לעשות […]

Older kids at summer camp

בריאות

יוני 26, 2022

ילדים בוגרים בקייטנות הקיץ מה חשוב שתדעו?

המאמר שלנו הפעם יעסוק בבעיות האופייניות לקייטנות של הילדים הגדולים […]

Mosquito bites

בריאות

יוני 26, 2022

כל מה שחשוב לדעת על יתושים ועקיצות

קשה לתאר לעצמנו חרק פחות אהוב מהיתוש – הוא מזמזם […]

קייטנות קיץ

בריאות

יוני 25, 2022

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ ? חשוב שתדעו!

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ? רעיון מצויין להעסיק אותם ולהעשיר […]