סגן שר הבריאות יואב קיש העביר לתיקון פקודת הסמים פורסמה להערות הציבור. על פי הנוסח הנוכחי היא תביא לא רק להיתר ייצור ושיווק חופשיים של הרכיב- CBD, אלא גם גידול של המפ בצורה מוסדרת וחוקי.

משרד הבריאות פירסם את התקנות שיאפשרו החרגת מוצרי CBD מפקודת הסמים המסוכנים ואת המעבר מרישיון קנאביס רפואי מהמדינה למרשמים בלבד כמו כל תרופה אחרת. הנוסח הראשוני הופץ היום ע”י שר הבריאות יולי אדלשטיין וסגן שר הבריאות ח”כ יואב קיש ומטרתה לטענתם היא “הפחתת מחירי הקנאביס הרפואי ופישוט ההליכים". על פי הנוסח החדש, יוחרג מפקודת הסמים כל צמח הקנאביס, כל חלק ממנו וכל תוצר יהיה מחוייב לעמוד בתנאי ההחרגה של רכיב ה- THC (הדלתה-טטראהידרו-קאנאבינולים) החייב להישמר מתחת ל-0.3%.

שר הבריאות אדלשטיין: “אנחנו משחררים את עניבת החנק ממטופלי הקנביס הרפואי. ראיתי מקרוב את החשיבות של השימוש בקנביס רפואי להקלה על הסבל הבלתי נגמר של החולים והגיע הזמן לשחרר את החסמים המיותרים. אני מודה לסגני, יואב קיש, על עבודת המטה שאפשרה את ביצוע הרפורמה”.

 

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

Monkey pox

בריאות

יוני 26, 2022

אבעבועות הקוף- מה זה ומה חשוב לדעת?

הפאניקה סביב אבעבועות הקוף חובקת עולם בכתבה הבאה ננסה לעשות […]

Older kids at summer camp

בריאות

יוני 26, 2022

ילדים בוגרים בקייטנות הקיץ מה חשוב שתדעו?

המאמר שלנו הפעם יעסוק בבעיות האופייניות לקייטנות של הילדים הגדולים […]

Mosquito bites

בריאות

יוני 26, 2022

כל מה שחשוב לדעת על יתושים ועקיצות

קשה לתאר לעצמנו חרק פחות אהוב מהיתוש – הוא מזמזם […]

קייטנות קיץ

בריאות

יוני 25, 2022

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ ? חשוב שתדעו!

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ? רעיון מצויין להעסיק אותם ולהעשיר […]