מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) היא מחלת ריאות הנגרמת על ידי שאיפה ארוכת טווח של גזים מזיקים כגון עשן סיגריות וזיהום אוויר חמור. מדענים זיהו הידרדרות של רקמת השריר כהשפעה משנית בריאות פגועות. שבריריות זו של ריקמת השריר מקשה על אנשים אשר חולים במחלה לעסוק בפעילות גופנית דבר התורם להחמרה במצב הריאות שלהם וללופ אינסופי במצב בריאותי מתמשך.

טיפול במחלה ע"י תרופת צמחים יפנית

פעילות גופנית היא למעשה הטיפול הוותיק היחידי לסיבוכי שריר השלד כתוצאה מ- COPD, אולם בהתאם לחומרת דלדול השרירים אצל המטופל, יתכן וטיפול כזה אינו אפשרי. Ninjin'yoeito היא תרופת צמחים יפנית על בסיס גזר הניתנת בדרך כלל לאנשים המחלימים מאנורקסיה ומחולשה גופנית לאחר מחלה או ניתוח בשל השפעתה המשלימה בהחזרת הכוח הגופני. כמו כן, נראה כי התרופה משפרת את אובדן מסת השריר בעכברים מזדקנים באמצעות הפעלת PGC-1α- חלבון המעורב בשיפור תפקוד השרירים.

"על סמך זה, שיערנו כי נינג'ינייטו משפר את ביטוי ה- PGC-1α בשרירי השלד ועשוי לשפר את סיבוכי השרירים הקשורים לCOPD" מסביר פרופסור Kazuhisa Asai מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת אוסקה ביפן.

פרופסור Kazuhisa Asai הוביל קבוצת מחקר בבדיקת השערה זו על ידי שילוב נינג'ינ'יאיטו בתזונת העכברים שנחשפו לעשן סיגריות במשך 12 שבועות. ממצאיהם פורסמו ברשת בכתב העת המדעי הבינלאומי International Journal of Chronic Obstructive Pulmonary Disease ב- 27 בנובמבר 2020.

אולי יעניין אתכם >> איך אני מנצחת את הפיברומיאלגיה

תוצאות מבטיחות

צוותו של פרופסור אסאי מדד את מסת שרירי הרגל התחתונה של קבוצת העכברים שנחשפה לעשן באמצעות מיקרו CT ושם לב שהם התנוונו, בדיוק כמו אצל חולי COPD אנושיים. עם זאת, הוא לא ראה שינוי כזה במסת השריר בקבוצת הניסויים של העכברים, דבר המצביע על כך שתוספת התרופה העשירה בגזר מבטלת את ההשפעות של דלדול שרירים.

"אנו מאמינים כי זהו ממצא מועיל וכי נינג'ינייטו עלול לשבור את מעגל הקסמים של דלדול השרירים בחולי COPD", מוסיף פרופסור אסאי. "אנו רוצים לשקול ניסויים קליניים בעתיד."

מידע נוסף על Ninjin'yoeito ניתן למצוא כאן

אולי הכתבה הבאה תעניין אתכם >> איך הפסקתי לעשן בקלות

הצטרפו לקהילה שלנו בפייסבוק

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

בריאות

יוני 22, 2022

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי – למי ואיך פונים ?

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי – למי ואיך פונים ? משרד […]

בעיות שינה

בריאות

יוני 15, 2022

בעיות שינה – הירדמות פתאומית

נרקולפסיה, מחלה שהסימפטום העיקרי שלה הוא הירדמות פתאומית, נחשבת למחלה […]

בעיות שינה

בריאות

יוני 13, 2022

בעיות שינה – קשיים בהתעוררות

מכירים את האנשים שישנים ארבע שעות בלילה והם מרגישים שזה […]

תרומת דם מגזין רפואי

בריאות

יוני 13, 2022

לתרום דם זה כנראה בריא – 6 עובדות לכבוד יום תרומות הדם העולמי

מדי שנה מדינות רבות ברחבי העולם מציינות את יום תרומות […]