ספרי על עצמך, היכן גדלת, היכן נחשפת ולמדת את שיטת הריברסינג, איך הגעת להנחות סדנאות לנשימה?

שמי נטע קובלסקי בת 35 יועצת ומדריכת קנאביס לשימוש נכון ומושכל ומטפלת רגשית מוסמכת בשיטת ריברסינג, מפתחת ויוצרת המודל קנאביס מודעות נשימה. גדלתי בפתח תקווה של שנות ה 80 – 90 😊 ילדות נורמטיבית בסך הכול, לשנים כשגדלתי, התבגרתי, התפתחתי, הבנתי שכנראה הילדות שלי הייתה פחות נורמטיבית עבורי ממה שחשבתי.

סבלתי מכאבים מגיל צעיר, גיל 13 ואובחנתי בפיברומיאלגיה, פריצת דיסק ופולינוירופתיה רק בגיל 27. לאחר שאובחנתי בפיברומיאלגיה, ייסדתי את עמותת גוונים של סגול לפיברומיאלגיה ושם פיתחנו את מודל ר.ק.פ.ת שעל פיו חייתי – רגש – קנביס – פעילות גופנית – תזונה נכונה

לריברסינג הגעתי אחרי חקירה פנימית, כחלק מתהליך במסע שלי, מסע הריפוי שלי.

לא נשמתי טוב, דיברתי בעיקר דרך האף והקול שלי – היה קול בס, נמוך. נהייתה בי קריאה מאוד גדולה, במשך תקופה לנשימה. התמקדות בנשימה שלי, שיחה עם מטפלת מקסימה על נושא הקול – דיבור שלי והסמל של הנשימה בתרבות המאיה, כולם הגיעו אליי ממקומות שונים לעורר בי את הצורך בנשימה. החלטתי להקשיב לבריאה וללכת אחרי הסימנים שלה והתחלתי ללמוד ריברסינג במכללת כרכור אצל המורה המופלא שלי – רענן גדרון.

היום אני מטפלת מוסמכת בשיטת ריברסינג – נשימה מעגלית.

אולי יעניין אתכם גם >> איך אני מנצחת את הפיברומיאלגיה

מה זה בעצם ריברסינג?

ריברסינג היא בעצם לידה מחדש – Re birthing שיטת טיפול שנעזרת בנשימה ומשתמשת בה ככלי להעלאת תכנים רגשיים וזיכרונות מהחלק הלא מודע של התודעה שלנו אל החלק המודע שלה. הריברסינג מוכרת אלפי שנים במזרח והובאה לארה"ב בשנות ה-70 ע"י לאונרד אור. לפי לאונרד, השיטה מאפשרת לנו לגלות זיכרונות מהינקות המוקדמת, מתהליך הלידה ואפילו מתקופת היותנו עוברים ברחם.

למי זה מתאים? הרי כולם צריכים לנשום…

הריברסינג מתאים לכולם, ילדים, בני נוער, בוגרים. כל מי שיש בו קריאה לנשום, כל מי שמרגיש שהוא לא נושם כמו שצריך, נשימות קצרות, כל מי שמרגיש שהגוף מבקש ממנו עוד, שהנפש לא שקטה. כל מי שרוצה ליצור שינוי בחייו.

מה המטרה שלך בעצם? מה המטרה המרכזית שמכווינה אותך ביום יום?

לעשות טוב לאנשים, ללמד אנשים לעשות טוב לעצמם, להזכיר לאנשים כמה כוח יש להם על הבחירות שלהם, הבריאות שלהם, החיים שלהם, להזכיר לאנשים כמה אנרגיית האהבה נוכחת בחייהם וכמה היא עוזרת לנו לקדם, לפתח ולהתפתח, להזכיר לאנשים כמה הם מופלאים, אהובים וטובים וכמה הם הרופאים הכי טובים של עצמם.

מה הדגשים שלך בסדנאות הריברסינג שאת מעבירה?

בעיקר להיות קשובים לגוף, למיינד. הנפש שלנו מדברת אלינו דרך הגוף, דרך הנשימה. הנשימה מאפשרת לנו לפתוח חסמים אנרגטיים ולעבד מחדש טראומות שנצרבו לנו ברקמות הגוף ובנפש. לאהוב את עצמנו, על כל רבדנו, לאהוב הכול, את הטוב ואת הפחות. אנחנו הכי טובים עם עצמנו כשאנחנו שלמים עם עצמנו ופשוט להתמסר, לנשימה, לריפוי.

במה בעצם ריברסינג מטפל? אלו סימפטומים או מחלות יוצא לך לפגוש הכי הרבה?

ריברסינג עוזרת לנו לעבד טראומות חיים בצורה שמטיבה איתנו היום, בכאן ועכשיו. כאב וטראומות פיזיות ורגשיות הן בעיקר ההתמודדויות איתן אני נפגשת בקליניקות שלי.

למה אנשים צריכים לצפות? איך הם נכנסים לסדנה ואיך הם יוצאים ממנה?

אנשים צריכים בעיקר לא לצפות לשום דבר 😊 להגיע עם כוונה להיות בטוב ביותר שלנו, להתמסר לנשימה, להתמסר לתהליך, להתמסר לעצמנו.

האם ישנה עלייה בפניות של האנשים אלייך בעקבות התפרצות הקורונה? למה את חושבת שזה קורה?

בהחלט. תקופת הקורונה הביאה איתה המון חרדות ולחצים להרבה מאוד אנשים וכפועל יוצא בהחלט, ישנן יותר פניות של אנשים לגבי דרכים להקל בחיי היום יום ודרכי טיפול, מפגשים בזום או פרונטלי.

אולי יעניין אתכם גם >> האם דיכאון חורף יהיה חמור יותר השנה בעקבות הקורונה?

לסיום, תוכלי אולי לשתף את הקהילה שלנו עם תרגיל נשימה שאפשר לעשות בבית לבד?

בהחלט באהבה גדולה, לכל מי שנמצא בהתמודדות עם פחד/חרדה/לחץ, ישנה טכניקת נשימה מאוד פשוטה ומאוד מרגיעה. כזאת שגורמת לנו לשלוט בקצב הנשימה שלנו – להיות בשליטה, להיות נוכח.ת.

את הנשימה נכוון לאזור הבטן שלנו (להרגיש את הבטן מתנפחת)

4 שניות של שאיפה (נשימה פנימה) דרך האף

2 שניות עצירה

6 שניות נשיפה (הוצאת האוויר דרך הפה)

במשך 10 מעגלים – פעמים ( שאיפה עצירה ונשיפה)

תזכרו לנשום – הנשימה היא המפתח שלנו חזרה לעצמנו

אולי יעניין אתכם גם >> איך אוכל משפיע על מצב הרוח שלנו

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של רפואי

נטע קובלסקי היא יועצת ומדריכת קנאביס לשימוש נכון ומושכל, מטפלת רגשית בשילוב קנאביס, מודעות ונשימה. לאתר של נטע >> canneta

 

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

Monkey pox

בריאות

יוני 26, 2022

אבעבועות הקוף- מה זה ומה חשוב לדעת?

הפאניקה סביב אבעבועות הקוף חובקת עולם בכתבה הבאה ננסה לעשות […]

Older kids at summer camp

בריאות

יוני 26, 2022

ילדים בוגרים בקייטנות הקיץ מה חשוב שתדעו?

המאמר שלנו הפעם יעסוק בבעיות האופייניות לקייטנות של הילדים הגדולים […]

Mosquito bites

בריאות

יוני 26, 2022

כל מה שחשוב לדעת על יתושים ועקיצות

קשה לתאר לעצמנו חרק פחות אהוב מהיתוש – הוא מזמזם […]

קייטנות קיץ

בריאות

יוני 25, 2022

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ ? חשוב שתדעו!

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ? רעיון מצויין להעסיק אותם ולהעשיר […]