דלקת בדרכי השתן נחשבת לבעיה שכיחה כשהיום שמונים אחוז מהנשים נוטות לסבול ממנה לפחות פעם אחת בחייהן. דלקת בשתן תבוא לידי ביטוי במגוון רחב של תסמינים אולם לא תמיד כל אותם התסמינים יופיעו אצל אותו חולה. התסמינים ישתנו בהתאם לאזור שבו פרצה הדלקת במערכת השתן ולפי הרגישויות של אותו אדם. לדוגמא במקרים מסוימים לא יהיה ביטוי לדלקת בצורה קלינית והאדם לא יחוש בשום תסמין, אולם הבעיה יכולה להתגלות בבדיקת שתן אקראית שהוא או היא יעשו. יחד עם זאת, זה לא מצב שיש להזניח וצריך לקבל מענה וטיפול. יש כמה וכמה טיפולים בדלקת בדרכי השתן ולרוב תקבלו מהרופא משפחה שלכם מרשם לאנטיביוטיקה. אולם במאמר זה נרחיב על התרופה הטבעית שהיא מי אם לא  – הפטרוזיליה. נשמע קצת מוזר, אולם בהחלט מצא קשר בין סגולות הפטרוזיליה לבין דלקת בדרכי השתן ועל כך נרחיב.

הזיקה בין פטרוזיליה לדלקת בדרכי השתן

מאחר ומדובר במחלה שנפוצה למדי, הרי שלצד כל טיפול קונבנציונאלי יש כמה וכמה טיפולים אלטרנטיביים שיכולים לסייע לא פחות. אחד מהטיפולים לבעיה של דלקת בדרכי השתן שנכלל תחת ההגדרה של “תרופות סבתא”, מיושם על ידי חליטת עלי פטרוזיליה. משמע, הפטרוזיליה לא באה לשרת אותנו רק בסלט או כרכיב במאכלים השונים, כי אם יש לה סגולות רפואיות מרשימות ביותר. הפטרוזיליה משתנת במיוחד ומונעת התרבות של חיידקים בדרכי השתן. יש לא מעט אנשים שבזמן שסבלו מדלקת בדרכי השתן דיווחו על הקלה משמעותית בתסמינים לאחר שצרכו מים שהורתחו ובושלו לאחר מכן על אש נמוכה עם צרור עלי פטרוזיליה. יחד עם זאת, נציין שמדובר בתרופת סבתא ושטיפול זה לא מומלץ להחליף את הטיפול שניתן מהרופא. כמו כן, אחד מגורמי הסיכון לדלקת בדרכי השתן הינם נוכחותם של אבנים בדרכי השתן שיוצרות חסימה של דרכי השתן לפעמים באופן חלקי ולעיתים באופן מלא.

אולי יעניין אתכם גם >> כל מה שצריך לדעת על דלקות בשתן

אז מה טוב בפטרוזיליה – המון!

היא מכילה ויטמין A, C, חומצה פולית, ויטמין E, סידן, אשלגן, מגנזיום , ברזל, סיבים תזונתיים וכו'. יחד עם כל זה, היא גם מכילה שמנים וחומרים נוספים שמספקים תכונות בעלות השפעה רפואית. היא מסייעת לתפקוד מערכת העיכול, סופחת גזים, נוגדת עוויתות במעיים, משתנת, מסייעת להורדת לחץ דם, מכילה חומרים אנטי דלקתיים ומעכבים שחרור היסטמין מה שמסייע רבות לדלקות בדרכי השתן!

ואם אתם ממש לא מאוהבי הפטרוזיליה, אז מלבד פטרוזיליה, ישנן עוד כמה שיטות אלטרנטיביות יעילות לטיפול במקרים של דלקות בשתן וכן למניעה של דלקת חוזרת, בהיעדר נטילת תרופות למשל, שימוש בצמחי מרפא, שתייה של מיץ חמוציות או סודה לשתייה וכולי. כל אלו טובים אצל חלק מהסובלות והסובלים, ומתוך מגוון האפשריות סביר להניח שתמצאו את השיטה שתתאים לכם ביותר.

רוצים לשאול עוד שאלות על דלקות בשתן והטיפול בהן? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

Monkey pox

בריאות

יוני 26, 2022

אבעבועות הקוף- מה זה ומה חשוב לדעת?

הפאניקה סביב אבעבועות הקוף חובקת עולם בכתבה הבאה ננסה לעשות […]

Older kids at summer camp

בריאות

יוני 26, 2022

ילדים בוגרים בקייטנות הקיץ מה חשוב שתדעו?

המאמר שלנו הפעם יעסוק בבעיות האופייניות לקייטנות של הילדים הגדולים […]

Mosquito bites

בריאות

יוני 26, 2022

כל מה שחשוב לדעת על יתושים ועקיצות

קשה לתאר לעצמנו חרק פחות אהוב מהיתוש – הוא מזמזם […]

קייטנות קיץ

בריאות

יוני 25, 2022

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ ? חשוב שתדעו!

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ? רעיון מצויין להעסיק אותם ולהעשיר […]