בחודש אוקטובר דווח כי המשטרה מבקשת פרטיהם של אלפי מטופלי קנאביס בטענה שהדבר ימנע מעצרי שווא, על ידי קבלת גישה למאגר הפרטים יוכלו השוטרים לבדוק מי מחזיק ברשותו רישיון לקנאביס רפואי.

בית המשפט דן ביום שני 08/02/2021 בעתירה שהוגשה ע"י עמותת “מהל”ב – המטה הארגוני לחיים ברווחה ובכבוד” ודחה אותה מאחר וההחלטה להעביר את פרטי המטופלים עדיין לא אושרה אך הבשורה היא שגם במקרה שההליך כן יקודם ע"י משרד הבריאות, העותרים ידעו על כך בזמן אמת ומראש, כפי שהוסכם גם ע"י הפרקליטות וצוין בפסיקת הבג"ץ, ואז יוכלו שוב לעתור על כך מחדש לבג"ץ, מה שלא היה צפוי לקרות לולא העתירה.

בעמוד הפייסבוק של העותרים עמותת “מהל”ב – המטה הארגוני לחיים ברווחה ובכבוד” פורסם:

החשש מזליגת המידע של משתמשי הקנאביס הרפואי עדיין קיים, זאת בעקבות פסיקת בג"ץ היום, כי בשלב זה העתירה שהשגנו בנושא תידחה, אולם למרות הדחיה בהחלט קיימים הישגים שהושגו רק בעקבות הגשת העתירה

ייתכן מאוד שבעקבות הגשת העתירה כל ההליך שיאפשר גישה למשתמשי הקנאביס הרפואי עבור משטרת ישראל, יימנע מלכתחילה ואנו מקווים שאכן כך יקרה. אך גם במקרה שההליך כן יקודם ע"י משרד הבריאות, כעת אנו ניודע על כך בזמן אמת, כפי שהוסכם גם ע"י הפרקליטות וצוין בפסיקת הבג"ץ, ואז נוכל לשוב לעתור על כך מחדש לבג"ץ, מה שלא היה צפוי לקרות לולא העתירה.

יו"ר ארגון 'מאזני צדק', עו"ד וטו"ר ישראל ענדען אמר בתגובה, כי הינו מברך את החלטת בית המשפט, שנתן לגיטימציה לעתירה, הוא ציין "כי החלטת השופטים, על כך שאם משטרת ישראל, תקבל גישה למאגר המידע ע"י משרד הבריאות, תימסר על כך הודעה לעותרים, זו הוכחה לצדקת דרכינו ונכונות העתירה גם בעיני בג"ץ".

עוד הוסיף ענדען, כי הינו "שמח על עצם העלאת המודעות בציבור לנושא ומקווה שהדברים הללו לא יישנו עוד, והיה זה שכרנו".

סמנכ"ל העמותה נחמן וינברג ציין בשיחה למגזין רפואי כי "ההתנהלות של משטרת ישראל ומשרד הבריאות מנוגדת לחקיקה מפורשת בנושא, כולל חוק יסוד".

 

אולי יעניין אתכם גם >> איך להוציא רישיון לקנאביס רפואי

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של רפואי

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

בריאות

יוני 22, 2022

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי – למי ואיך פונים ?

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי – למי ואיך פונים ? משרד […]

בעיות שינה

בריאות

יוני 15, 2022

בעיות שינה – הירדמות פתאומית

נרקולפסיה, מחלה שהסימפטום העיקרי שלה הוא הירדמות פתאומית, נחשבת למחלה […]

בעיות שינה

בריאות

יוני 13, 2022

בעיות שינה – קשיים בהתעוררות

מכירים את האנשים שישנים ארבע שעות בלילה והם מרגישים שזה […]

תרומת דם מגזין רפואי

בריאות

יוני 13, 2022

לתרום דם זה כנראה בריא – 6 עובדות לכבוד יום תרומות הדם העולמי

מדי שנה מדינות רבות ברחבי העולם מציינות את יום תרומות […]