העונה האחרונה של הלהיט "הכתר" בנטפליקס מראה את בני המשפחה המלכותית נאבקים בסוגיות הקשורות לבריאות הנפש ובה מתארים את השנים שקדמו למותה הטרגי של דיאנה, הנסיכה מוויילס, בתאונת דרכים בפריס.

הנסיך הארי היה רק ​​בן 12 כשאיבד את אמו

ילדים המעורבים בתאונות דרכים, באופן ישיר או עקיף, נזנחים לעיתים קרובות מבחינה פסיכולוגית.
מכיוון שילדים פחות מילוליים בתגובות לטראומה שלהם, קל להניח שהם מתמודדים בצורה מספקת, אך למעשה לעתים קרובות זה לא המקרה. יאמר לזכותו הרבה של הנסיך הארי, שנפתח לאחרונה לגבי ההשפעה הרגשית של אובדן קורע הלב שלו וחשיבות בריאות הנפש, בראיונות גלויים אחרונים הוא דיבר על איך הוא נמנע אפילו מלחשוב על אמו במשך עשרים שנה.
משקל צערו הבלתי פתור של הנסיך הארי הפך כבד מנשוא היות והגישה התרבותית הבריטית הנוקשה פשוט לא עבדה עבורו. ההימנעות מההכרה ועיבוד צערו השפיעה לרעה על חייו האישיים והמקצועיים.

אולי יעניין אתכם גם >> 10 סוגי דיכאון ומה אתם צריכים לדעת על כל אחד מהם

מלחמה בסטיגמה

לאחר שחווה את היתרונות של פסיכותרפיה, הנסיך הארי הפך לתומך ענק בתחום בריאות הנפש. מוקדם יותר השנה הוא איחד כוחות עם אחיו וגיסתו, הדוכס והדוכסית מקיימברידג', להשקת Heads Together, יוזמה שנלחמת בסטיגמה סביב נושאי בריאות הנפש.

ג'יימס פ. זנדר, פסיכולוג קליני המתמחה בטיפול בטראומות בתאונות דרכים מוסיף ואומר: "בתרגול הפסיכותרפיה שלי מצאתי כי מטופלים עם תוצאות גבוהות יותר היו גברים שעבדו בתפקידים גבריים יותר באופן מסורתי, כמו כוחות מיוחדים צבאיים. בסופו של דבר הם צברו אומץ להתמודד מול האיום הגדול ביותר שלהם – רגשות עמוקים שנקברו בחיים.

זכיתי להיות עד לגברים חזקים רבים בוכים ללא שליטה כשהם שיחררו שנים של רגשות כאב, עצב, בגידה וכעס. גבר כזה הביע חשש שהוא "בוכה כמו אישה" ודאג שאשפוט אותו כחלש. הערתי שלמעשה הוא מגלה כוח עצום ובוכה כמו גבר. משנה התוקף שקיבל מבחינתו היה משנה חיים".

הפתיחות של הנסיך הארי לדון בפומבי באתגרי בריאות הנפש שלו הייתה מעשה של אומץ לב עצום, במיוחד בתרבות שנמנעה באופן מסורתי מהפגנות רגש. ככל הנראה הוא ישמש מודל לחיקוי עבור הדורות הבאים. העובדה שמישהו במעמדו שבר את השתיקה על ההשפעה של צער לא פתור, היא מעודדת ביותר.

אנו מקווים שנתחיל לראות פחות מחלות נפש הנובעות מטראומה לא מעובדת. כאשר אנו מתמודדים עם טראומה ואובדן, פנייה לטיפול נפשי היא הפעולה הבריאה ביותר שאנו יכולים לעשות והיא סימן לחוזק רגשי ועוצמה גדולים.

אולי יעניין אתכם גם >> טיפים וכלים להתמודדות עם חרדה ודיכאון במהלך הקורונה

מגזין רפואי מזמין אתכם לעקוב כאן באתר אחר העדכונים האחרונים בנושאי בריאות ולהשתתף בדיונים ולשאול שאלות בקבוצת הפייסבוק שלנו.

 

 

תמונות לכתבה מאתר Heads Together

הכתבה תורגמה על-ידי מגזין רפואי מהאתר >>

https://www.psychologytoday.com/intl/blog/the-new-normal/202012/overcoming-the-stigma-receiving-mental-health-care

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

ל"ג בעומר

בריאות

מאי 16, 2022

מדריך אשששששש – כל מה שצריך לדעת כדי לעבור את לג בעומר בשלום

לג בעומר, חג מלא הכנה לקראת ערב מלא בשמחה וחום. […]

אנדומטריוזיס

בריאות

מאי 03, 2022

אנדומטריוזיס – זה לא נדמה לך וזה לא סתם כאבי מחזור

אנדומטריוזיס היא מחלקה גניקולוגית והיא מחלה דלקתית כרונית. שמה של […]

כאבי מחזור

בריאות

מאי 02, 2022

כל מה שצריך לדעת על כאבי מחזור

התסמונת הקדם וסתית, שנשים רבות סובלות ממנה, מתאפיינת בשינויים מנטליים, […]

מחלות אוטואימוניות

בריאות

מאי 01, 2022

כל מה שצריך לדעת על מחלות אוטואימוניות

על אף שמערכת החיסון שלנו תפקידה להתמודד עם מנעד מחלות […]