על פי דיווחים בגרמניה נראה כי "קואליציית הרמזור" בממשלה הגרמנית הגיעה להסכמה בנוגע להסדרת שוק הקנאביס למטרות פנאי. אך מה זה אומר? האם זה צעד חיובי? איך זה יתרום לגרמניה וכיצד זה ישפיע על ישראל? ביקשנו ממתן שמיר לסכם לנו בכמה נקודות על המהלך.

ברחבי העולם העיתונים והאתרים הגדולים מדווחים כי גרמניה עשויה להפוך למדינה האירופית הראשונה שמאשרת מכירת קנאביס למטרות פנאי זאת על פי הסכם קואליציוני לממשלה חדשה שהכינו שלוש מפלגות בדרך ללגליזציה הנקראת "קואליציית הרמזור". קובעי המדיניות והמומחים הגרמניים מעריכים כי לגליזציה עשויה: להפחית את הפעילות של השוק השחור שבו אין בקרות איכות ופיקוח, חיסכון במשאבים משטרתיים שכעת יופנו לטיפול במקומות אחרים, העלאת הכנסות ממסים כדי שכספים אלו ינותבו לטיפולים נגד התמכרויות.

איך תתרום לגליזציה של קנאביס לגרמניה?

על פי Reuters לגליזציה של קנאביס עשויה להביא לגרמניה הכנסות שנתיות ממסים וחיסכון בעלויות של כ-4.7 מיליארד יורו (5.34 מיליארד דולר) וליצור 27,000 מקומות עבודה חדשים. השוק האירופי צפוי לצמוח ל-3.2 מיליארד יורו עד 2025, לעומת 403 מיליון יורו בסוף 2021, על פי דו"ח הקנאביס האירופי של חברת המחקר Prohibition Partners.

המפלגות בקואליציה החדשה הסכימו לאשר את מכירת הקנאביס למטרות פנאי כל עוד הוא נמכר במקומות וחנויות למבוגרים בלבד, שיכולים להטיל עליו מס כראוי וגם להבטיח בקרת איכות. קואליציית הרמזור הסכימה גם כי לאחר ארבע שנים, יעריכו מחדש את החוק ואת השפעתו על החברה.

אם גרמניה אכן תעשה לגליזציה של קנביס למטרות פנאי, היא תהפוך למדינה האירופית הגדולה הראשונה שעושה זאת, אחרי קנדה ומדינות נוספות בארה"ב, שיפתחו שוק משמעותי עבור מגדלי וסוחרי קנאביס חוקיים. (במדינות אירופיות אחרות כמו הולנד קיים היום דה-קרימינליזציה של קנאביס, אך ייצור, קנייה ומכירה נותרו חוקיים רק בהקשרים רפואיים).

לגליזציה של קנאביס עשויה להביא לגרמניה הכנסות שנתיות ממסים וחיסכון בעלויות של כ-4.7 מיליארד יורו (5.34 מיליארד דולר) וליצור 27,000 מקומות עבודה חדשים.

האם מהלך ללגליזציה של קנאביס רפואי בגרמניה הוא טוב?

"גרמניה ידועה כמדינה שמבצעת תוכניות בצורה מדויקת, לא לשווא נחשב שוק הקנאביס הרפואי בגרמניה לאיכותי ביותר בעולם" אומר מתן שמיר, "המהלך של הממשלה הגרמנית ימנע את כניסתם של זני קנאביס לא איכותיים לשוק הגרמני, ויבטיח יישום של רגולציה בדיוק המירבי ביותר, קודם כל לטובת הצרכן. בנוסף, הצרכן הגרמני יקבל קנאביס איכותי יותר, במחיר זול יותר, בצורה נגישה יותר, אשר מגיע עם הבטחת איכות. בשנים הקרובות גרמניה תהפוך לשוק המוביל ביבוא קנאביס לצרכי פנאי, מה שיגדיל את היבוא לאירופה פי שלושה בשנתיים הקרובות ויהפוך את היבשת לצרכנית השנייה בגודלה בעולם לקנאביס לצורכי פנאי".

איך לגליזציה בגרמניה תשפיע על שוק הקנאביס בישראל?

"המודל הגרמני ללגליזציה יכול לעורר השראה במדינות אירופיות אחרות ואולי גם בישראל, מוסיף מתן, "ארצות הברית כבר רואה את ההזדמנויות העסקיות הגדולות בלגליזציה של קנאביס רפואי שהשימוש בו גדל בשנה האחרונה בעקבות הסגרים כך ניתן לצפות שגם שאר המדינות בסופו של דבר יבינו את הפוטנציאל הכלכלי הטמון בלגליזציה. הדבר היחידי שיש לשים לב אליו מההיבט שלנו מטופלי הקנאביס הרפואי הוא שמחירי הקנאביס בעקבות מיסויים לא יבואו על חשבון המטופלים וכי המיסים הגבוהים שכנראה יגיעו עם הסדרת שוק הקנאביס לא יחולו על מי שהינו צורך קנאביס למטרות רפואיות. זה נכון לגרמניה וזה יהיה נכון עוד יותר נכון לישראל אם וכאשר לגליזציה תתממש כאן בארצנו הקטנטונת".

אולי יעניין אתכם גם >> מה אומר חוק הסדרת הקנאביס הרפואי בישראל?

אולי יעניין אתכם גם >> כל מה שצריך לדעת על החזר כספי עבור רכישת קנאביס רפואי

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המאמרים והמחקרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינם תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך או כל מומחה אחר בהתאם לכתבה.

מתן שמיר – מומחה ויועץ לטיפול ולרגולציה בקנאביס רפואי – Refui.com

מגזין רפואי חרט על דגלו להביא את המחקרים והמאמרים האמינים ביותר אך אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך, בכל בעיה רפואית או נפשית יש להיוועץ ברופא המלווה שלכם.

הוספת תגובה

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA ו-Google מדיניות פרטיות ו תנאי השירותלהגיש מועמדות.

ברישום התגובה הנך מסכים לתנאי השימוש

אל תפספסו

Monkey pox

בריאות

יוני 26, 2022

אבעבועות הקוף- מה זה ומה חשוב לדעת?

הפאניקה סביב אבעבועות הקוף חובקת עולם בכתבה הבאה ננסה לעשות […]

Older kids at summer camp

בריאות

יוני 26, 2022

ילדים בוגרים בקייטנות הקיץ מה חשוב שתדעו?

המאמר שלנו הפעם יעסוק בבעיות האופייניות לקייטנות של הילדים הגדולים […]

Mosquito bites

בריאות

יוני 26, 2022

כל מה שחשוב לדעת על יתושים ועקיצות

קשה לתאר לעצמנו חרק פחות אהוב מהיתוש – הוא מזמזם […]

קייטנות קיץ

בריאות

יוני 25, 2022

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ ? חשוב שתדעו!

שולחים ילדים קטנים לקייטנות הקיץ? רעיון מצויין להעסיק אותם ולהעשיר […]